Aslan Burcu

0
752

Aslan burcu  23 Temmuz – 23 Ağustos tarihleri arasındadır.

Ateş grubundan olan aslan burçlarını, gür saçları, kendini belli eden tavırları ve dikkat çekmekten hoşlanan yapıları ile anında tanırsınız. Lider ruhları ile hem sempati hemde antipati uyandırabilirler. Yüksek enerjileri ile her zaman fark edilirler.

Aslan Burcu Özellikleri

Gür saçları ile anılan aslan burçları, yüksek bir egoya sahiptirler. Son sözü her zaman onlar söylemelidir. İşin ehli olmayı severler ve egolarına yenik düşüp bilmedikleri konular hakkında bile ahkam kesebilirler. Ben merkezci bir yapıları vardır ancak bencillik ile karıştırmamak gerekir.

Ben yaptım demeyi, ben başardım demeyi ve benim sayemde oldu diyebilmeyi severler. Sırf bu huyları yüzünden gereğinden fazla sorumluluk alarak kendilerini sıkıntıya sokabilirler. Aslan  insanlarının gönülleri boldur eğer sizi severlerse ihya ederler. Sevmedikleri insanlarla uğraşmaktan geri kalmaz hatta sevmedikleri insanları gizli gizli sinir ederler.

Standartları çok yüksektir. Her yemeği yemezler, her yere gitmezler ve her insanla konuşmazlar. Statü sahibi olmak onlar için olmazsa olmazdır. Birinci gelmeyi, en beğenilen olmayı ve hakkında konuşturmayı ne yapar ne eder elde ederler. Onları durdurmak neredeyse imkansızdır.

Aslan Burcu Kadını

Aslan burcunun kadını önemsemekten ziyade önemsenmeyi, alttan almak yerine alttan alınmayı ve affetmek yerine affedilmeyi beklerler. Erkeksi yönleri daha ağır basar. Güce olan düşkünlükleri ve yüksek egolarını doyurma istekleri ile pek çok erkeği etkisiz bırakırlar.

Genellikle seksi kadınlardır, erkeksi tavırlara sahip olsalar bile dişi yönlerini asla es geçmezler. İstedikleri şeyleri elde etmeyi ve karşılarındaki insanı alt etmeyi iyi bilirler. Yönetilmekten hoşlanmazlar, yönetmeyi severler. Hayatlarına giren erkekleri daima yükseklere taşırlar. Kendileri yenilmekten hoşlanmadıkları gibi çevresindeki insanların yenilmelerine izin vermezler.

Bir anne olarak koruyucu ve kollayıcıdırlar. Kontrol her zaman onların ellerinde olmalıdır. Çocukları ile gurur duymak isterler. Bu nedenle zaman zaman baskıcı bir anne olabilirler. Sıcak ve sevecendirler. Aslan burcu kadınları hayata karşı diri kalmayı tercih ederler.

Aslan Burcu Kadını Aşk Hayatı

Aslan burcundan olan kadınlar öncelikle güçlü karakterleri ile dikkat çekerler. Her daim bakımlıdırlar ve bakımlı olmayan insanlardan haz etmezler. Güçlü yapıladaki erkekler ilgilerini çeker ancak aynı gücün kendilerinde uygulanmasına izin vermezler.

Mecbur kalmadıkça özür dilemekten pek hoşlanmazlar. Ev hayatlarında kendi sözlerini geçirmek onlar için önemlidir. Aşık oldukları erkeklerin hayatlarının merkezinde bulunmak isterler. “Ben sensiz ne yaparım” tarzındaki cümleleri sarf ederek aslan burcu kadınlarının kalbini çalabilirsiniz.

Birden fazla çocukları isterler ve çocuklarından beklentileri büyük olur. Başarısızlığa tahammülü olmayan balık burcu kadınlarının çocuk doğurmaları için ilk önce aşık olmaları gerekir. Be bilirim tavırları ile gerginlik yaratabilirler ve hata yaptıkları kabul etmek onlara göre olmadığı için uzun ilişki sürdürmek konusunda zorlanabilirler.

Aslan Burcu Kadını Sosyal Hayat

Aslan burcunun kadınlarının sosyal hayatları ve sosyal hayattaki iletişimleri kuvvetlidir. Cömert bir yapıları vardır. Para harcamaktan çekinmezler. En güzel hediyeleri aslan burçları alır, hesabı ödemek için elini ilk uzatan yine aslan burcu kadınlarıdır.

Söylenen ve mızmızlanan insanlardan hiç hoşlanmazlar. Cesur ve kendini belli eden tavırları ile ortamın merakla izlenen kişileri olabilirler. Eğer yeterince ilgi çekemezlerse bulundukları ortamdan keyif almayabilirler.

Çevresinde olan insanlara değer verirler. Sahiplenici ve koruyucu yönleri ile sevdiklerini belli ederler. Muhabbetleri keyiflidir. Hiç beklemediğiniz bir anda çılgınlıklar yapabilirler. Ne olursa olsun sosyal hayatlarının iş hayatlarını engellemesine izin vermezler.

Aslan Burcu Kadını İş Hayatı

Lider ruhlu olan aslan burcunun kadını hayatı boyunca hükmetmek isteyecektir. Rekabet ortamları en kolay baş ettikleri yerlerdir. Rekabeti severler ve rakiplerini eninde sonunda geçerler. Emir almaktan hoşlanmazlar. Yönetmek ise en iyi yaptıkları şeydir.

Aslan burcu kadınları star ışığına sahiptir. İkinci planda kalmaya tahammülleri yoktur. Doğru bir meslek seçerlerse mutlaka o alanda ünlü olmayı isterler ve olurlar da. Göz önünde bulunacakları, yönetim kadrosunda olacakları ve ünlenebilecekleri işleri seçerler.

Çalışkan olan aslan burcu kadınları, tembellik yapmayı da ihmal etmezler. Tatillerini genellikle yayılarak ve tüm gün boyunca yataktan çıkmayarak geçirmeyi isterler. Zor çalışma koşullarında bunalabilir ve kendilerini değersiz hissedebilirler. Aslan burcu kadını kendini güvensiz hissettiğinde başarısız olur. Başarılı olması için sözünün dinlenmesi gerekmektedir.

Aslan Burcu Erkeği

Aslan burcunun erkekleri sevecen ve samimidirler. Çabuk sinirlenir, çabuk unuturlar. Bulundukları ortamlarda huzuru ve refahı sağlamak isterler. Çevresindeki insanların sorumluluğunu alırlar ve onları her zaman koruyup kollamak isterler.

Konforlarına düşkün olan aslan burcu erkekleri için bulundukları mekan çok önemlidir. Lider ruhlu oldukları için ikinci bir lider ruhlu insanı yanlarında istemezler. Dediğim dedik insanlardır. Kolay kolay yenilgi kabul etmezler. Yenildiklerini anladıklarında bile inkar etme seçeneğini değerlendirebilirler.

Çalışmayı severler ancak dinlenmeye ayrı bir düşkündürler. Doğumları yaz aylarına denk geldiği için güneşe bağlı olsalar da aşırı sıcakları onları bunaltabilir. Zevklerine düşkün oldukları için kilo almak konusunda üstlerine yoktur.

Aslan Burcu Erkeği Aşk Hayatı

Bir kadına tam anlamıyla aşık isterler ve hayallerindekini bulana kadar denerler. Hareketli ve çekicidirler. Sahiplenici oldukları için kıskançtırlar. Aşık oldukları kadını kontrol etmek isterler. Özel olmak aslan burcu erkekleri için çok önemlidir. Özel olduklarını hissetmezlerse agresif tavırlar sergileyebilirler.

Evlilik hayatına sıcak bakarlar ve sevdikleri kadın ile mutlaka evlenmek isterler. Yuva kurmak onlar için önemlidir. Gizliden gizliye aile reisi gibi hissetmek isterler. Aslan burcu erkekleri öncelikle kendilerine aşıktırlar. Kendi isteklerini ve kendi olmazsa olmazlarını karşıladıkları takdirde onlardan iyisi yoktur.

Harika bir baba olurlar. Koruyucu, kollayıcı ve şefkatli tavırları ile çocuklarının idolüdürler. Ailesini yarı yolda bırakmaz, sorumluluk almaktan vazgeçmez ve her daim güçlü görünmeyi tercih ederler. Özellikle ailesini karşı verici bir yapıları vardır.

Aslan Burcu Erkeği Sosyal Hayat

Aslan burcu erkeğini bir kral gibi düşünün çünkü sosyal hayatlarında olmak istedikleri konum krallıktır. Bulundukları ortamın gözdesi olmak onların olmazsa olmazları arasındadır. Sevilmeyi de sevmeyi de iyi bilirler.

Aslan burcu erkekleri sosyal hayatlarında zaman zaman sorun yaşayabilirler çünkü egoları çok yüksek olduğu için etraflarındaki kişiler ile anlaşmazlık yaşayabilirler. Haksız çıkmaktan hoşlanmadıkları ve alttan almaya yönelmedikleri için özellikle sevmedikleri kişiler için bezdirici bir hal alabilirler.

Aslan Burcu Erkeği İş Hayatı

Koç burcu insanları gibi aslan burcu erkekleri de liderliğe oynarlar. Kariyerleri onlar için önemlidir. Yüksek mevkilere gelene kadar canla başla çalışırlar. Hedefledikleri pozisyona geldikten sonra emeklerini yemeğe dönüştürmeyi iyi bilirler.

Statü sahibi olmak onlar için değerlidir. İş yemeklerini ve iş seyahatlerini severler. Lider vasıflarının yanı sıra kamera önünü ve kamera arkasını çok severler. Ünlü bir yönetmen olmak tam da onlara göredir. Böyle zamanlarda başarı onlar için kaçınılmazdır.

Gösteriş yapmayı ve gösterişli olmayı severler. Nadir insanlardan olmayı sevdikleri için ona uygun mesleği seçen aslan burcu erkekleri hayatları boyunca mutlu olurlar. Gözü yükseklerde olan aslan burçları için en güzel tavsiye hırslarına yenik düşmemeleri olacaktır.

Aslan Burcu Olan Ünlüler

Özge Özberk

Cemil İpekçi

Jennifer Lawrence

Orhan Gencebay

Burcu Güneş

Sean Penn

Farah Zeynep Abdullah

Murat Dalkılıç


Yükselen burç hesaplama aracımızı kullanarak kendi yükseleninizi hesaplayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here