Başak Burcu

0
994

Başak Burcu 24 Ağustos – 23 Eylül tarihleri arasındadır.

Başak Burcu

Başak burcu insanlarını ayaklarını yere sağlam hallerinden, titiz ve temiz duruşlarından hemen tanırsınız. Doğdukları ilk andan itibaren mükemmelin peşindedirler ve hayatları boyunca mükemmel olma arzusu hissederler.

Başak Burcunun Özellikleri

Detaycı titiz, temiz ve mükemmeliyetçidirler. O kadar ayrıntıcı bir şekilde düşünürler ki çoğu zaman çevreleri tarafından anlaşılmakta zorlanırlar. Çıtaları çok yüksektir ve o çıtaya ulaştıkları anda hedeflerini bir tık daha büyütürler.

Planlı, programlı ve düznlidirler. Hata yapmaktan hoşlanmaz, hata yapıldığında kolay kolay affedemezler. Kendilerinden kaynaklı bir sorun yaşarlarsa seneler boyunca unutmaz ve kendilerini yererler. Çok çalışkandırlar, üretmek ve yaratıcı olmakta üstlerine yoktur.

Başağa hangi görevi verirseniz verin üstesinden gelirler. O kadar sabırlıdırlar ki, senelerce emin adımlarla konsantrasyonlarını bozmadan ilerleyebilirler. Planlarının bozulmasından hoşlanmaz, özgürlerinin kısıtlanmasından haz etmezler. Her daim bir adım önde olmak isterler.

Başak Burcu Kadını

Başak burcunun kadınlarının sevecen ve bağışlayıcı bir yapıları bir yapıları vardır. İnce zevkleri sayesinde farklarını ortaya koyarlar. Mükemmel bir eş, mükemmel bir anne olurlar. Hedefleri büyüktür ve hedeflerini özenle seçerler. Her konuda başarılı olmak yerine belli konularda en iyisi olmayı seçerler.

Eleştirel yönleri ile zaman zaman farkında olmadan çevrelerindeki insanları kırabilirler. Kendi detaycı yaklaşımlarını karşı taraftan da görmek isterler. Göremediklerinde ise eleştirmeye başlarlar.

Dostluk ve arkadaşlık onlar için çok önemlidir. Bir başak burcunun kadını sevmemek elde değildir. Her daim iyimser ve yumuşak huyludurlar. Sıcacık kalpleri sayesinde sevdiklerinin iyi hissetmesine yardımcı olurlar.

Başak Burcu Kadını Aşk Hayatı

Başak burçları için aşk ikinci plandadır. Aşık olana dek kimseyi beğenmez, kimseyi sevgilisi olarak tanıştırmak istemezler. Kısa ve verimsiz ilişkiler hiç onlara göre değildir. Yanlarına yakışan bir partner bulana kadar aramaya devam ederler.

Başak burcunun kadını aşk hayatında o kadar seçicidir ki hayatı boyunca bekar kalabilir ve bunu kendi istediği için yapar. Aşık olduklarında ise sevdikleri kişi dünyanın en şanslı erkeği olabilir. Çünkü başak burcu kadınları ışıldamayı sevdikleri kadar ışıldatmayı ve parlatmayı görev edinirler.

Dinamik, enerjik ve akıllı erkekler hemen dikkatlerini çeker. Eğer güven hissederlerse kendilerini bırakabilirler. Ancak öncelikle hoşlandıkları kişileri gizli gizli test ederler. Başak burcu kadını temkinlidir, yaş tahtaya adım atmak onlar için kabul edilebilir değildir.

Başak Burcu Kadını Sosyal Hayat

Başak burcu kadınları sosyal hayatlarında oldukça aktiftirler. Çok konuşmaktan hoşlanmaz, az ve öz konuşurlar. Bu nedenle çevreleri tarafından dinlenmek isterler. Becerikli oldukları için hiç çaba sarf etmeden bulundukları ortamın gözdesi olabilirler.

İnsan ayırt etmezler. Aşık olacakları kişiyi itina ile seçmelerine rağmen arkadaşları ve dostlukları onlar için farklıdır. Dostlarından sevilmek ve saygı duyulmak dışında bir şey beklemezler. Sahiplenicidirler ancak sahiplenilmek çokta önemli değildir. Objektif oldukları için insanları doğru yönlendirmeyi bilirler.

Başak Burcu Kadını İş Hayatı

İş hayatının parlak yıldızlarından biri olan başak burcu kadınları bulundukları ortamı her zaman ileriye taşırlar. Çalıştıkları şirket büyür, eğittikleri öğrenciler başarılı olur ve kurdukları iş temellenir. Çünkü başak, hasat demektir. Verimlilikleri ile çevrelerine faydalı olmak en temel görevleridir.

Para ve kariyer onlar için önemli değildir. Önemli olan yaptıkları işi iyi yapmalarıdır. Hangi mesleği seçerlerse seçsinler başarı onlar ile beraber gelir. Hata yapma oranları çok düşük olduğu için, hesap tutmak gibi işlerde zorlanmazlar. Öğrendikleri her şeyi bütünüyle öğrenirler. Yarım bırakmak onlara göre değildir.

İş hayatlarında sahip oldukları tek hırsları kendilerine karşıdır. Kendileri ile yarışırlar. Ancak onları kötü etkileyen yönleri başarısızlığı kabul etmiyor oluşlarıdır. Eğer bir işi başaramazlarsa bu onları depresyona sürükleyebilir.

Başak Burcu Erkeği

Başak burcu erkekleri sakin ve ağır başlı tavırları ile tanınırlar. Uçarılıkları ve sürprizleri yoktur. Hayatlarındaki hemen hemen her şeyi planlayarak, ölçerek ve biçerek yaparlar. Çalışmak onların ruhunda vardır. Başak burcu kadınlarının aksine sabırsızdırlar. Emek verdikleri şeyler konusunda çabucak sonuç almak isterler.

Paraya düşkündürler. Paraları olmadığında kendilerini başarısız hissederler. Kesin ve katı kurallıdırlar. Genellikle karşı tarafı dinlerler ve kendileri ile ilgili bir şeyler anlatmaktan imtina ederler. Aşka düşkün değillerdir, ancak düzeni sevdikleri evlilik fikri onlara cazip gelir.

Fedakar ve emektar bir halleri vardır. Bir şeyi büyütmek ve filizlendirmek konusunda başarılıdırlar. Emek vermekten çekinmezler ve bu konuda asla söylenmezler çünkü başar burcu erkeklerinin doğasında iyileştirmek vardır.

Başak Burcu Erkeği Aşk Hayatı

Başak burcu erkekleri için aşk aşırı bir önem taşımaz. Evlilik ise onların aşka olan bakış açılarını değiştirebilir. Gelişmeye açık, başarılı ve zengin kadınlar dikkatlerini çeker. Sevdikleri kadından kendileri gibi çalışan olmalarını isterler.

Romantik değillerdir ancak güzel sözler söylemekten kaçınmazlar. Yalan söylemeye ihtiyaç duymazlar. Hoşlandıkları kadınları ne olursa olsun aldatmazlar ve kandırmazlar. Başak burcu erkeği kesinlikle bencil değildir. Çok iyi bir eş olabilirler.

Çocuklarının bir dediğini iki etmek istemeyen başak burcu erkekleri belki de on iki burç arasından en iyi baba olma potansiyeline sahip olanlardır. Dikkatli bir şekilde yetiştirdikleri çocukları ile arkadaş olurlar. Her daim desteklerini ve sevgilerini hissettirmekten kaçınmazlar.

Başak Burcu Erkeği Sosyal Hayat

Başak burcu erkekleri sosyal hayatlarında aranılan dostluklara sahiptirler. Her zaman doğruyu söyledikleri için ve arkadaşlarından değer görürler. Yapıcı, onarıcı ve destekleyicidirler. Çok nadir sinirlenirler ancak başak burcu erkekleri sinirlendiği zaman genellikle haklıdırlar.

Güzel olan her şeyi seven başar burcu erkekleri için sosyalleşmek önemlidir. Karmaşık yerlerden ziyade düzenli ve göze hitap eden yerlere gitmeyi tercih ederler. Notalara ve müziğe dikkat ettikleri için, sosyal hayatlarına müzik hakimdir.

Başak Burcu Erkeği İş Hayatı

Başak burcunun erkekleri çalışmayı ve çalışma disiplinini iyi bilirler. Bu nedenle küçükken başladıkları eğitim hayatlarından itibaren kendilerine fırsatlar yaratırlar. Başarılı öğrenciler genellikle başak burcundan çıkar.

İş hayatlarında birçok fırsatla karşılaşabilirler ve o fırsatları çok iyi değerlendirirler. İş arkadaşları içinde eğitici ve geliştirici bir yönleri vardır. Yeni şeyler öğrenmeyi severler ancak sürekli olarak iş değiştirmek onlara göre değildir. Çapa atıkları yerde uzun seneler boyunca kalmak, her türlü yeniliği benimsedikleri yerde gerçekleştirmek isterler.

Kimsenin yapamadığı bir işi yapmakta üstlerine yoktur. Iş hayatında mükemmelliği yakalayana kadar hiç usanmadan çalışırlar. Bu nedenle başak burçları muhakkak iyi pozisyonlarda çalışırlar.

Yardımcı olmak isteyen yapıları ve başarı konusundaki engel tanımayan tavırları ile sosyal yardım kuruluşlarında ya da yardımlaşa ile ilgili alanlarda ses getiren projelere imza atabilirler.

 

Başak Burcu Olan Ünlüler

Berguzar Korel

Rafet El Roman

Claudia Schiffer

Kaan Tangöze

Ebru Cündübeyoğlu

Keanu Reeves

Gülben Ergen

Michael Jackson


Yükselen burç hesaplama aracımızı kullanarak kendi yükseleninizi hesaplayabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here