Boğa Burcu

0
770

Boğa burcu tarihleri 21 Nisan – 21 Mayıs arasındadır.

Boğa Burcu

Doğa Nisan ve Mayıs aylarında uyanmaya başlar. Ağaçlar çiçeklenir, yağmur sonrasında etraf yeşillenir ve doğa uyanır. Doğumları bu tarihlere denk gelen boğa burçları da aynı doğa gibidir. Toprak burcu olan boğa burçları, doğaya aşırı bir düşkündürler ve doğadan ayrı kalmaya tahammül edemezler. Onlar için su yani denizlerde önem taşır ancak ormanlar asıl jayat buldukları, yaşadıklarını hissettikleri yerlerdir.

Boğa Burcu Özellikleri

İnatçı burç olarak koç burçları belirlenmiştir ancak boğa burcu insanları inatları ile bir insanı canından bile bezdirebilir. Paraya olan düşkünlükleri onların bazen cimri olarak anılmasına sebep olur ki aslında öyledirler. Paralarının olmasını ve maddi yönlerden güvencede olmayı severler.

Eğlence değil ama belki ama kesinlikle keyif insanıdırlar. Yesinler, içsinler ve gezsinler bayılırlar. Çok gezen insanlar genellikle yerinde duramaz olarak adlandırılırlar ancak boğa burçları ağır kanlıdırlar. Yedikleri yemeğin tadını sonuna kadar çıkarır, çıktıkları tatil ve gezilerde konforlarından vazgeçmek istemezler.

Yapıları nedeniyle sakindirler. Agresif tavırlardan hoşlanmaz, gergi ortamlardan kaçarlar. Sakin olmalarına rağmen sinirli anlarında çok öfkeli olurlar. Bir boğa insanı sizi uyarmaz eğer sınırınızı iyi çizmezseniz boğa burcu insanının birden parlayan siniri ile baş başa kalabilirsiniz.

Boğa burcu

Boğa Burcu Kadını

Boğa burcu kadını sahiplenici, benimseyici ve birleştirici etkileriyle dikkatleri üzerine toplar. Kendine kurduğu güzel bir hayatı vardır. Kıskanç olmadıkları için yalnızca kendileri ile yarışırlar. Tutkularının peşinden gitmeyi severler ve cüzdanları her daim dolu olmalıdır

Kendisini seven burçlardandır boğa burcu kadınları. Öfkeleri anlık ve serttir. Kolay affeder, çabuk unuturlar. Ancak toprak burcu oldukları için aynı hatayı ikinci kere yapmaktan kaçınırlar. Samimidirler, çevrelerindeki insanları güvenle sararlar. Nefret etmekten hoşlanmaz, gerçekten hoşlanmadıkları insanları yanlarında bulundurmadıkları içinde nefret duygusunu taşımazlar.

Boğa Burcu Kadını Aşk Hayatı

Sahip oldukları liderlik ruhlarını en çok aşk aracılığıyla ortaya çıkarırlar. Kesinlikle baskıcı ve sıkıcı değildirler. Keyifli kadınlar oldukları için negatif duygulara yer vermek istemezler. İlişki içerisinde olduğu insana karşı hakimiyeti ellerinde bulundurmak hoşlarına gider.

Oldukça sadık burçlardır. Aldatmayı düşünmez ve hoş karşılamazlar. Aldatıldıklarında ise öfkeleri büyük olur ve geri dönüş onlar için yoktur. Aşık olduğu insanı sahiplenir ve karşısındaki insandan da aynı sahiplenmeyi beklerler.

Boğa burcunun kadınları aranılmaktan ve üzerlerine düşülmesinden keyif alırlar. Bu nedenle ilgisizlik onları üzer ve ışıkları söner. Bu nedenle boğa burcu kadınının üzerinde ilgi eksikliği olmamalıdır. Sizin ufacık bir ilginiz onun size on adım yaklaşmasına neden olur.

Boğa Burcu Kadını Sosyal Hayat

Boğa burcunun kadınları sosyal hayatlarında aktiftirler. Çokça arkadaşları vardır hepsini eşit derecede sever ve benimserler. Güven duymak onlar için önemlidir. Güven duyduktan sonra yakınlaşabilirler çünkü samimiyeti ön planda tutarlar.

Arkadaşlık ilişkilerine emek verirler. Aranıp sorulmak ve hatırlanmak isterler. Özellikle zor günlerinde arkadaşlarına ihtiyaç duyarlar. Cevap alamamaları halinde ise, bu onlar için çok kırıcı olabilir. Arkadaşlarla yapılan lüks geziler tam onlara göredir.

Boğa Burcu Kadını İş Hayatı

Boğa burcu kadını hayatta her şeyin en güzelini sever ve sahip olmak ister. Bu nedenle hedefleri doğrultusunda şikayet etmeden çalışır. İş hayatında verdiği emeğin karşılığını alamadığı durumlar ise onu yıpratır.

Çalışkan ve sabırlıdırlar. Yönetici asistanlığı gibi pozisyonlar onlar için idealdir. Her ne kadar para kazanmak için çalışsalar bile belli bir statüyü yakalamak isterler. Tutkulu insanlar oldukları için hedefleri büyüktür ve hedefe giden yol onlara keyif verir. Yolun sonunda keyifli bir tatil yaptıkları taktirde onlardan daha mutlusu yoktur.

Boğa burcu

Boğa Burcu Erkeği

Boğa burcunun erkekleri dengeyi severler. Mesela çalışmayı ve başarmayı severler ancak gereğinden fazla çalışmak istemezler. Sabırlıdırlar ancak ne zaman sıkılacakları belli olmaz. Sevmedikleri kadınlarla birlikte olmaz, sevmedikleri bir işte çalışmayı asla kabul etmezler.

Hayattan beklentileri vardır. Beklentilerini karşılayabildikleri sürece mutlu olurlar. Disiplinlidirler ancak sıkı yönetim gibi durumlarda tahammül göstermezler. Özetle belirtmek gerekirse sınırları vardır ve o sınırlar aşılmadığı sürece keyiflidirler.

Boğa Burcu Erkeği Aşk Hayatı

Hareket, hal ve tavırları nedeniyle karizmatik bir havaları vardır. Ağır kanlı olmaları ve sakinlikleri ile kadınların ilgisini çekerler. Tavırları kesinlikle maço değildir ancak onların yanında kolay kolay şımaramazsınız. Dikkatlidirler, hoşlandıkları kadınları dikkatlice incelerler.

Güzelliğine önem veren bakımlı kadınları severler. Sahiplenici tavırları ile iyi aile babası olurlar. Sekse düşkündürler. Sevişmek ve ten uyumu onlar için çok uyumludur. Yüksek libidoları ile tutkularına karşılık bulmak onlar için önemlidir.

Çapkın bakışlara sahip olsalar bile onlar için aşık oldukları kadın vazgeçilmezdir. Aldatmayı düşünmezler çünkü aşık oldukları kadın ile aralarında tutkunu kaybolmasına izin vermezler. Hayatı tadıyla yaşayan enerjik kadınlar her zaman ilgilerini çeker.

Boğa Burcu Erkeği Sosyal Hayat

Boğa burcu erkekleri erken yaşlardan itibaren kendilerine kemik bir arkadaş kadrosu oluştururlar ve fazla insan dahil etmeyi sevmezler. Arkadaşları ile eğlendikleri, gezdikleri ve yemek yedikleri yerler bellidir. Bu anlamda muhafazakardırlar ve yeniliklerden hoşlanmazlar.

Yeni tanıştıkları insanlar onları soğuk bulabilir. Arkadaş edinme gibi bir dertleri yoktur. Var olan arkadaşlarını severler. Koruma ve kollama ihtiyaçları ağır basar. Hem korumayı hem de kollanmayı beklerler.

Erkek erkeğe buluşmalar boğa burçları için idealdir. Anı biriktirmeyi, yakın çevreleri ile keyifli vakit geçirmeyi ve sevdiği insanları mutlu etmeyi severler. Boğa burcu erkekleri için arkadaşları ailesi kadar önemli olabilir.

Boğa Burcu Erkeği İş Hayatı

Boğa burcu erkekleri iş koliktir. Çalışmayı, azmetmeyi ve sonucunu almayı severler. Kazandıkları paraları da hiç düşünmeden harcarlar. Sahip oldukları meslekte iyi olmak ve iyi anılmak için çabalarlar. Zaten yapıları itibari ile çalışkan oldukları için kafalarına koydukları şeyleri tereddüt etmeden yaparlar.

Yaptıkları işin aldıkları maaş ile orantılı olması gerekir. Çok çalışıp, çok emek verip az miktarda maaş almak onları tembelliğe itebilir. Motive edildiklerinde ise birlikte çalıştıkları insanlara kadar herkesi zengin edebilirler.

Boğa Burcu Olan Ünlüler

Demet Akalın

Şebnem Dönmez

Fikret Kuşkan

Müslüm Gürses

George Cloney

David Beckham

Mark Zuckerberg


Yükselen burç hesaplama aracımızı kullanarak kendi yükseleninizi hesaplayabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here