Koç Burcu

0
806

Koç Burcu 21 Mart – 20 Nisan tarihleri arasındadır

Koç Burcu

Bazı insanlar nasıl bir ortama girerlerse girsinler dikkat çekerler. Gözler hemen onların üzerine doğru çevrilir. İşte o insanlar genellikle koç burcudurlar. Hayata olan tutkuları, başarmaya karşı duydukları zaaf, sevgiye verdikleri değer, güvene duydukları ihtiyaç, doğaya duydukları saygı, bir türlü doymayan egoları ve zekaya olan hayranlıkları ile dikkat çekmeyi iyi bilirler.

Koç Burcu Özellikleri

Koç burcunun insanlarının en belirgin özellikleri lider ruhlu olmalarıdır. Bilgiyi ve bilginin getirdiği gücü severler. Meraklı ve ilgili oldukları için anlattıkları dinlenilir ve söyledikleri dikkate alınır. Önemsenmediğini hissettiklerinde ise, öfkelenir ve bu duygu durumunu karşı tarafa hissettirir.

Zekaları ile övünürler ve haklıdırlar. Koç burcunun insanları zekidir ve zeki insanları çevrelerinde görmek isterler. Yanılmaktan hoşlanmaz, duygusallığı ön planda tutmazlar. Eğlenmeyi severler ve gülmekten keyif alırlar.

Kötü özellikleri dengeyi kuramadıkları zamanlarda ortaya çıkar ve kıskançlıkları tehlikeli olabilir. Saygı görmediklerini düşündüklerini zamanlarda agresifleşebilir ve baskı kurmaya çabalayabilirler.

İyi özellikleri ise, yüksek enerjiye sahip oldukları için çevresindeki insanları da yükseltirler. Enerjisi düşük insanlarla pek anlaşamamalarının sebebi bu nedenledir. Hayatında koç burcunun insanı olan insanlar enerjilerini yüksek tutma eğilimi gösterirler.

Koç Burcu Kadını

Koç burcunun kadınları cazibeli ve çekicidirler, dolayısıyla koç burcu kadınını çekici ve halleriyle hemen tanıyabilirsiniz. Hayata karşı hırslı ve tutkuludurlar. Kısıtlanmaktan hoşlanmaz, özgürlüklerini diledikleri gibi yaşamak isterler. Aile onlar için önemlidir. Temelleri sağlam atılmış, güven ilişkisine dayalı bir evliliğe meyillidirler.

Hırslı yapıları dolayısıyla her zaman kariyerlerini ön planda tutarlar ve hayatta ikinci olmak onlar için zulüm gibidir. Kıskanç oldukları için sevdikleri üzerinde zaman zaman hakimiyet kurmak isteyebilirler.

Koç burcu kadınları sempatik olarak anılmaktan ziyade güçlü ve çekici olarak anılmayı tercih ederler. Hayranlık duyulduklarını hissettiklerinde tüm neşeleri yerine gelir ve keyifli hissederler.

Koç Burcu Kadını Aşk Hayatı

Koç burcunun kadını karşısındaki kişide öncelikle zekaya bakar ve zeki insanlara aşık olur. Duygusal yönlerini ön planda tutmamalarına rağmen aşk tam olarak onlara göredir. Güzel olmalarına gerek yoktur çünkü cazibeleri ile her erkeği kendilerine aşık edebilirler.

Kendilerine olan güvenleri sayesinde merak edilirler ve elde edilmek isterler. Ancak koç burcu kadınları seçicidir ve aşık olma konusunda dikkatlidir. Aşık olacağı insanı iyi seçer ve onunla bir ömür boyu sadakate ve güvene dayalı bir ilişki kurmak isterler.

Koç Burcu Kadını Sosyal Hayat

Sahiplenilmekten çok hoşlanmayan koç burcunun kadınları sahiplenmeyi ve benimsemeyi severler. Arkadaşlık ilişkilerine önem verir, dostluk bağı kurmak isterler. Yardımsever ve cesaretlidirler. Akıl almaktan ziyade akıl vermeyi, yardım edilmekten ziyade yardım etmeyi tercih ederler.

Öz güvenli olmaları sebebiyle sosyal hayatları oldukça rahattır. Yeni insanlar tanımayı ve bir ortamın gözde insanı olmayı severler. Genellikle kendilerinden daha az ön planda olabilecek insanlarla arkadaşlık etmeyi tercih ederler.

Koç Burcu Kadını İş Hayatı

Koç burcunun kadınları kesinlikle kariyerlerinde en üst noktaya çıkmak isterler. Ne statüleri ne de kazandıkları para onlar için önemli değildir. Başarmayı ve başarılı hissettirmeyi severler. Bu durum onlar için iyi bir tutku nesnesi haline dönüşmüştür.

Hangi mesleği seçtikleri önemli değildir. Onlar hangi meslekten olursa olsunlar en iyisini başarmayı isterler. Özellikle iş hayatlarında adlarından sıklıkla bahsedilmesi keyiflerini yerine getirmek için yeterli olacaktır.

Koç Burcu Erkeği

Koç burcunun erkekleri kendilerine baskı yapılmasından hoşlanmazlar ancak karşı tarafa baskı uygularlar. Sabırsızdırlar fakat karşı taraftan sabırlı olmalarını beklerler, haksız olmaktan hoşlanmazlar ve karşı tarafın haklı çıkmasını kendilerine yediremezler.

Kısacası koç burcunun erkekleri zor insanlardır. Ancak bir o kadar da hayata bağlıdırlar. Öğrenmeyi, gezmeyi, başarmayı, okumayı ve eğlenmeyi severler. Hayat deneyimlerini ise başkaları ile paylaşmak isterler. Bu nedenle zor insanlar olsalar bile çok sevilirler.

Koç Burcu Erkeği Aşk Hayatı

Başarılı ve zeki kadınlar hayatlarının vazgeçilmez bir parçasıdır. Koç burcunun erkekleri aşık oldukları kadınlarla tatlı bir rekabet içinde olurlar. Aşk hayatlarında her zaman kazanmakta, her zaman kaybetmekte onların karşı tarafa olan ilgisini bitirebilir.

Dengeyi severler ve sevmekten hiç usanmazlar. Bir koç burcu erkeği tüm ömrü boyunca aynı kadını sevebilir ve hayatını onunla geçirmek isteyebilir. Ani romantik halleri ile tutkuyu her daim diri tutmayı severler.

Koç Burcu Erkeği Sosyal Hayat

Bir alfa erkeği ile karşı karşıyayız. Saygı duyulmak, kalabalık ortamların deyimi yerindeyse ağır abisi olmak isterler. Sözleri dinlensin, gelmeleri beklensin ve sohbeti özlensin. Bütün bunlara bayılırlar. Bu nedenle sosyal hayatları onların en büyük sınavlarıdır. Karşı taraftan bekledikleri saygıyı kendileri de gösterebildiğinde hayat onlar için pamuk şeker gibi olur.

Sevmeyi ve sevilmeyi, beğenmeyi ve beğenilmeyi arzularlar. Bu nedenle sosyal hayatta koç burcu erkekleri ile sıklıkla karşılaşırız. Sohbetleri ilgi çekici olduğu içinde onlarla birlikte vakit geçirmekten çoğunlukla hoşlanırız.

Koç Burcu Erkeği İş Hayatı

Boyundurluk altına girmeyi sevmezler, emir aldıklarını hissettikleri an öfkelebilirler. Bu nedenle koç burcu erkekleri ya tek başlarına çalışırlar ya da kendi işlerinin sahibi olurlar. Güçlü görünmek ve güçlü hissetmek onlar için önemlidir. Bu nedenle potansiyeli düşük olan işlerde koç burcu erkeklerini göremezsiniz.

Para onlar için değerlidir. Hayatlarının temel taşı olmasa da, para güç demek olduğu için ve koç burcu erkekleri gücü sevdiği için para kazanmayı önemserler. Kariyer anlamında hedeflerine ulaşana kadar vazgeçmezler. Çalışkan ve disiplinli oldukları için yükselmeleri uzun sürmez. Büyük firmaların yöneticileri genellikle koç burcunun insanlarından çıkar.

Koç Burcu Olan Ünlüler

Nurgül Yeşilçay

Yılmaz Güney

Okan Bayülgen

Descartes

Lady Gaga

Sean Bean

Gary Oldman


Yükselen burç hesaplama aracımızı kullanarak kendi yükseleninizi hesaplayabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here