Kova Burcu

0
1443

Kova Burcu 21 Ocak – 18 Şubat tarihleri arasındadır.

Kova Burcu

Yenilikler aleminin en meraklı burcudur kova burcu. Delilik ile dahilik arasında gidip gelen, mutlu ettiği kadar mutsuzluğu bilen, duygusal olsa bile duygu değişimlerinin hedeflerinden ayıramadığı, hafif çatlak, hafif olgun…

Kova Burcu Özellikleri

Ne istediğini dışarıdan kestirmek oldukça güç bir burçtur ancak o ne istediğini her zaman çok iyi bulur. Tutkulu ve hırslıdır. Hayata olan tutkunluğu onu zaman zaman depresyona kadar sürükleyebilir. Ancak hiçbir zaman hayatı bırakmaz ve çoğu zamanda bildiğinden bir adım bile şaşmaz.

Tanıdıkça kendisini sevdirir hatta insanda hayranlık uyandırır. Bağımsızlığına, özgürlüğüne ve zekasına düşkündür. Kova burçları ister kadın olsun ister erkek, ilk önce zekaya aşıktırlar. Hayattaki diğer hırsları her zaman zeka karşısında ikinci plandadır. Bu nedenle dahi insanların çoğu kova burcundan çıkar.

Başlarına ne gelirse tutarsız tavırları yüzünden gelir. Bir anda karar değiştirebilirler. Bu onların kararsız oldukları anlamına gelmez ancak fevri davranışları onları tutarsız kimselermiş gibi gösterebilir. Karşı tarafın düşüncelerine önem verdikleri gün kazanırlar.

Kova Burcu Kadını

Büyüsüne kapılıp saatlerce kendisini size hayran hayran dinletebilir. Güçlü sezgilerini zekaları ile birleştirir ve bu güçlerini karşı tarafı analiz etmekte kullanırlar. Başarılı da olurlar. Dilsel yetenekleri gelişmiştir. Genellikle konuşkandırlar, anlatmayı ve dinlenilmeyi severler. Başarılı birer iletişimcilerdir.

Özgürlükleri ve bağımsızlıkları onlar için zekaya verdikleri önemden sonra ikinci planda gelir. Bir kova burcu kadınını kısıtlarsanız ve ya onu yapmak istemediği şeyleri yapmak zorunda bırakırsanız sizden uzaklaşacaktır. Kurallar koymak ve kova burcundan bu kurallara uymasını beklemek çok akıllıca olmaz.

Neşelidirler, melankolik davranmak ve melankolik olmak onlara göre değildir. Üzgün anlarını dış çevrelerine yansıtmayı sevmezler. Ancak kimseyi önemsemeden hüngür hüngür ağlayabilecek kadar da cesurdurlar. Kova burcunun kadınını anlamak öyle kolay değildir fakat onunla hayatı paylaşmak her daim keyiflidir.

Kova Burcu Kadını Aşk Hayatı

Kova burcu kadını aşık olduğu insanı çok sever ve ona Dünya’nın en mükemmel erkeğiymiş gibi davranır ancak bu kova burcunun kadının sevgilisini hayatının merkezine koyduğu anlamına gelmez. Kova burcu kadınına aşık olduysanız eğer ne yaşarsanız yaşayın onun hiçbir zaman aptal aşık olmayacağını, her daim ayaklarının yere sağlam basacağını bilmeniz gerekir.

İlk olarak sizin onun ilgisini çekmeniz zordur. Kova burcunun kadını siz onun ilgisini çekmeye karar vermeden sizi fark etmiş ve ona yaklaşmanıza izin vermiştir. Aşık olduğu insana kendisini özel hissettirir. Kıskançtır ve kıskandığını belli etmek istemeyecek kadar gururludur. Ikinci planda olmaya katlanamaz ve sevgilisinin hayatının ilk tercihinde yer almak yani önceliği ister.

Bir erkekte aradığı ilk şey zekadır. İkinci olarak sorumluluk alabilmesini ister. Söylenen ve mıymıntılık eden erkekler pek kova burcu kadınına göre değildir. Bu nedenle genellikle hayatlarına cesur olan ve yaşamaktan korkmayan erkekleri çekerler.

Kova Burcu Kadını Sosyal Hayat

Sevilmeyi seven kova burcunun kadınları için kimse vazgeçilmez değildir ancak dostlukları her şeyden daha önemlidir. Kalabalık ortamları, partileri kısacası insanların olduğu yerleri severler. Örneğin sakin bir yerde yemek yemektense, kalabalık ve popüler bir mekanda yemek yemek daha çok ilgilerini çeker.

Oldukça sosyal bir yapıları vardır. Dışa dönük ve eğlencelidirler. Aynı zamanda sanata ve estetiğe olan düşkünlükleri onları davetlere, sergilere ve açılışlara doğru iter. Meraklı oldukları için özellikle yaşadıkları şehrin kültürel aktivitelerini heyecanla takip ederler.

Kova burçları için sosyal hayatları o kadar önemlidir ki, bu nedenle seyahat etmeyi severler. Her gittikleri yerde mutlaka arkadaş edinirler. Dostluklarına sahip çıkar, arkadaşlarını korur ve kollarlar. Kova burcunun kadınları sosyal hayatlarında oldukça aranan kimselerdir.

Kova Burcu Kadını İş Hayatı

Kova burcunun kadını çalışkandır. Çünkü başarmayı ve elde ettiği başarılarla kendisinden söz ettirmeyi sever. Dili oldukça tatlıdır. Çalıştığı yerde öncelikle kendisini sevdirir. Ancak burcu kova olan kadınlar iş hayatında başarılı kılan şey onun hedeflerine en doğru biçimde kilitlenebilmesidir. Kova burcunun kadını için özellikle kariyerinde hele ki sevdiği işi yapıyorsa önün hiç bir engel duramaz desek yanılmış olmayız.

Kova burcu kadını kamera arkasında başarılı olabilir, iletişimi iyi olduğu ve yönetmeyi bildiği için insan kaynaklarında çalışabilir. Spikerlik tam onun burcuna göredir. Bunun yanı sıra organizasyon işleri ve ya planlama gerektiren işler tam olarak ona göredir.

Kova Burcu Erkeği

Burcu kova olan erkekler genellikle çekici bir dış görünüşe sahiptirler. Çekici olmasalar bile hem davranışları hemde dış görünüşleri ile dikkatleri üzerlerinde toplamayı iyi bilirler. Kova burcu kadınında olduğu gibi değişimi ve yeniliği severler. Kendilerini beğendikleri doğrudur ancak öncelikle zekaları ile ön plana çıkmayı tercih ederler.

Entellektüel bir tavırları vardır. Kimi zaman zoru sever bilerek ve isteyerek sırf kendilerini kendilerine ispalamak adına hayatta başarması zor yollara sapabilirler. Başarısızlığı olgun bir karşılıyor gibi görünürler ancak başarılı olmamak onlar için kabul edilebilir değildir.

Neşeli ve keyiflidirler. Maço tavırlardan hoşlanmaz, elegan davranışları daha çok benimserler. Hırslarının köle olmayacak kadar kontrolcü ve sağlamcıdırlar. Eğer ayakları yere sağlam basmazsa sınırlarını çok fazla zorlayabilirler.

Kova Burcu Erkeği Aşk Hayatı

Kova burcu erkeği iyi bir aşıktır. Gözlem yeteneği sayesinde sevdiği kadının ona ne anlatmak istediğini önceden anlayabilir. Gözlem yeteneğini sezgi yeteneği ile birleştirebilen burcu kova olan erkekler aradıkları mutluluğu bulurlar.

Kova burcunun erkeklerinin farklı bir cazibeye sahiptir. Hoşlandığı kadını önce seçer, sonra tanımaya çalışır. Duygusal insanlar olmalarına rağmen, yanlış karar almaktan hoşlanmazlar bu nedenle sıklıkla gözlem yeteneklerine başvururlar.romantik erkekler değillerdir. Kıskanırlar ancak kıskanılmaktan hoşlanmazlar.

Kova burcu erkeği inişli çıkışlıdır. Duygularını aynı yoğunlukta yaşamaz. Kimi zaman gelir duygularına hakim olamaz, kimi zaman kendi yarattığı buhrandan çıkamaz. Aile hayatını sever hatta ailesi olması fikri kova burcu erkeğine kendisini iyi hissettirir.

Kova Burcu Erkeği Sosyal Hayat

Kova burcunun erkeği en az kova burcunun kadını kadar meraklıdır. Bu nedenle sosyal hayat ondan sorulur dersek yanlış olmaz. Çok yönlü bir kişiliği olan kova burcunun erkeği için tek bir hobi edinmek, tek bir şeyi merak etmek, demode gelebilir.

Kova burcu erkeği oldukça dışa dönüktür. Neşeli ve keyfine düşkün insanları sever. Onlarla vakit geçirmekten hoşlanır. Yurt dışı seyahatleri her zaman ilgisini çeker. Kültür ve sanata ayrı bir düşkünlüğü vardır. Kova burcu erkeklerine özellikle sinema salonlarında bolca rastlayabilirsiniz. Çünkü görsel sanatlar onları hayatları boyunca cezbedecektir.

Kova Burcu Erkeği İş Hayatı

Kova burcunun erkeği çalışkan ve azimlidir. Çalışmak onun için yorucu bir eylem değildir. Keyifli bir yapısı olduğu için, yaptığı işten zevk almayı bilir. Para onun için önemlidir ancak ilk planda değildir. Yaptığı işin kova burcu erkeğini tatmin etmesi gerekir.

Kova burcunun erkeği iyi bir bilim adamı olabilir. Başarılı sporcuların çoğu kova burcunun erkeğidir. Kendi iç disiplinini oluşturabileceği, ast-üst ilişkisinin olmadığı işlerde başarılı olabilir. Kova burcunun erkeği otorite tanımaz.. Eğer zorlanırsa iş hayatında bu nedenle zorlanır.

Kova Burcu Olan Ünlüler

Cristiano Ronaldo

Ajda Pekkan

Emre Aydın

Nazan Öncel

Engin Günaydın

Shakira

Justin Timberlake

Amy Winehouse


Yükselen burç hesaplama aracımızı kullanarak kendi yükseleninizi hesaplayabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here