Yengeç Burcu

0
935

Yengeç Burcu 21 Haziran – 21 Temmuz tarihleri arasındadır.

Yengeç Burcu

Burçlar aleminin en alından burcudur yengeç burçları. Duygusallıkları ve eve düşkün halleri onları anında ele verir. Birçok insanın önemsemediği durumlar üzerine saatlerce düşünebilir, aranıp sorulmadıklarında çok sinirli olabilirler.

Yengeç Burcu Özellikleri

İlk bakışta soğuk ve çekingen bulabilirsiniz, biraz konuştuktan sonra ne kadar sıcakkanlı olduklarının farkına varabilirsiniz. Yengeç burçları duygu insnalarıdır bu nedenle yengeç burcu söz yazarı, besteci, ressam kısacası sanatçı ile karşılaşabilirsiniz.

Tam bir aile insanlarıdır. Aileleri onlar için her şeyden önce gelir. Doğa severler ancak hayvanları bir başka severler. Yakın dostluklarında sahiplenici ve anaç tavırlar sergilerler. Bu anaçlıkları karşılarındaki insanı sıkabilir. Güven konusunda çok hassastırlar. Güvenleri bir kere kırıldı mı, size dünyayı dar edebilirler.

Yengeç burcu olan insanların sıcacık kalpleri vardır. Yumuşak huyludurlar bu nedenle çevrelerindeki insanlar tarafından kırılabilirler. Ayrıntıcıdırlar ve estetiğe düşkündürler. Renkler her zaman ilgilerini çeker. Özellikle ev dekorasyonu konusunda üstlerine yoktur.

Yengeç Burcu Kadını

Sorumluluk almayı ve sahiplenmeyi iyi bildikleri için mükemmel anne olabilirler. İçlerinde barındırdıkları sevgiyi ve hoşgörüyü evlatları üzerinde gösterirler. Misafiri, yedirmeyi ve içirmeyi severler. Çok kalabalık, kaos dolu ortamlardan hoşlanmazlar.

Yengeç burcu olan kadınlar duygusaldırlar. İnce ruhludurlar, sizin hiç düşünemediğiniz bir anda hiç planlamadığınız bir davranışınızdan ötürü kırılganlık gösterebilir, yaptığınız bir şakadan dolayı alından hissedebilirler.

Evlilik onlar için baş etmesi zor bir şey değildir. Sevdikleri erkeklerle evlenirlerse boşanmak gibi bir konu onlar için söz konusu olamaz. Bağışlayıcıdırlar ancak kırıldıkları zamanları asla unutmazlar. Suçlayıcı değildirler, her zaman orta yolu bulmak isterler. Eğer yengeç burcu kadınını kızdırırsanız tüm anaçlığını üzerinizden çeker ve yalnız kalmanızı ister.

Yengeç Burcu Kadını Aşk Hayatı

Kaba erkekler ile asla anlaşamaz, hatta arkadaş bile olmazlar. Kendileri naif bir karaktere sahip oldukları için karşı taraftan da onu beklerler. Kavgacı, agresif ve sinirli erkekler kesinlikle onlara göre değildir. Hayatları boyunca bir kere aşık olmak ve aşık oldukları insanla tüm hayatlarını paylaşmak isterler.

Ev düzenleri onlar için çok önemlidir. Dekorasyona bayılırlar ve evlerini sıklıkla yeni eşyalar alarak değiştirmek isterler. Her zaman temiz kıyafetleri tercih ederler. Karmaşa ve kaos onlara göre değildir. Düzenlidirler ve ancak bu koşullara ayak uydurabilecek erkekler onların ilgisini çekebilir.

Romantik davranışlardan hoşlanırlar, romantizm hissedemediklerinde üzgün olurlar. Yengeç burcu kadınları romantiktir ve aşık oldukları insanların nelerden hoşlandığını iyi bilerek onlara küçük sürprizler hazırlamaya bayılırlar. Asla aldatmazlar ve eğer aldatılırlarsa bu durumu kabullenemezler. Aldatılmak yengeç burcu insanlarının kabul edecekleri bir şey değildir.

Yengeç Burcu Kadını Sosyal Hayat

Su, onların en büyük ilacıdır. Bu nedenle deniz kenarı yerlerde yaşamak isterler. Arkadaşlıkları ve dostlukları onlar için çok önemlidir. Arkadaşlarını kırmazlar, incitmezler ve hiçbir zaman yalnız bırakmazlar. Anaç ruhlarından dolayı zaman zaman annelik taslayabilirler.

Yengeç burcu kadını estetik açıdan değerli olan yerlerde bulunmaktan keyif alır. Müzeler, antik kentler ve sergiler tam onların ortamıdır. Sakinlik ve dinginlik ilgilerini çeker. Kimi zaman düşük çeneli olabilir ve çevrelerini bezdirebilirler.

Sosyal hayatlarında en değer verdikleri şey samimiyettir. Karşılarındaki kişinin samimi olmadığını düşünürlerse ve samimiyetten uzak tavırlar sergilendiğini hissederlerse tavırları değişir, sohbeti yarıda keserler. En iyi arkadaş yengeç burçlarından çıkar.

Yengeç Burcu Kadını İş Hayatı

Yengeç burcu kadınları ev hayatını severler ancak sosyal hayatta güçlü görünmeyi isterler. Aldıkları maaş onlar için çokta önemli değildir. Huzursuz hissettikleri ve gergin oldukları bir iş ortamında asla bulunmazlar. Büyük hedefleri yoktur. Duygu insanı oldukları için, mutlu olmak onlar için her zaman daha önemlidir.

Sosyal hayatta mutlu olabilecekleri meslekleri seçmek isterler. Hemşire olmak ya da sosyal yardım kuruluşunda çalışmak onları tatmin edecektir. Hayvanlara olan düşkünlükleri sayesinde veteriner olmak isteyebilirler. Haksızlığa asla gelemezler. Hem kendi hayatlarında hemde başkalarının hayatlarında adil olmak isterler.

Yengeç Burcu Erkeği

Yengeç burcu erkekleri her zaman kibar ve naziktirler. İyi giyinmeyi severler ve modaya meraklıdırlar. Ev hayatlarında huzuru yakalarlarsa iş hayatlarında ve sosyal hayatlarında da mutlu olurlar. Neşelidirler ancak melankoliye kolay kapılırlar. Negatif düşünmemek için çaba sarf etmeleri gerekir çünkü negatif düşünceye kolayca kapılabilirler.

Hırslı değildirler, elde etmek istedikleri şeyi iyi planlayarak ve en ince detaylarına kadar hesaplayarak elde etmeyi iyi bilirler. Oldukça sakindirler, sinirlendikleri zaman kırıcı sözler sarf ederek karşılarındaki insanların kalplerini bilinçli olarak kırma eğilimindedirler.

Ev partileri onlara göredir. Anlayışlı ve sevgi dolu bir baba olurlar. Çocuklarının üzerine fazla titremeleri çocukları ile aralarını açabilir. Kırılgan ve alıngan yapıları nedeniyle kendilerini pek açığa çıkarmaz, kendisi ile ilgili konuşmaktan hoşlanmazlar.

Yengeç Burcu Erkeği Aşk Hayatı

Yengeç burcu erkekleri sevdikleri kadını ömür boyunca mutlu etmek isterler. Sevmeyi, incitmemeyi ve önemsemeyi ön planda tutarlar. Onlar hayatları boyunca sevebilecek bir kadın ararlar. Yengeç burcu erkeğinin ilgisini neşeli, mutlu, hareketli ve hassas kadınlar çeker.

Sahiplenmeyi sevdikleri için tüm hayatları boyunca aşık oldukları kadının isteklerini yerine getirmeye çalışırlar. kavgacı , hırslı ve huzursuz kadınlar onlara hiçbir şekilde hitap etmez. Romantik yapıları ile kadınların ilgisini çekerler ancak çok fazla üzerine düştükleri için kısa zamanda kaybedebilirler.

Yengeç burcunun erkeği hem iyi bir koca hemde iyi bir baba olur. Ailesinin menfaatini her şeyden daha fazla önemser. Çocukları vazgeçilmezleridir. Kaprisli yapıları ile aşık oldukları kadınlarının dikkatini her zaman üzerlerinde tutarlar.

Yengeç Burcu Erkeği Sosyal Hayat

Herkesin en yakın arkadaşı olabilirler ve girdikleri ortamlarda bir anda sevilirler. Yengeç burcunun erkekleri uzlaşmacı yapıları ile çok fazla arkadaşa sahip olabilirler. Sosyal hayatları renkli ve keyiflidir. Çift olarak gezmekten, doğa yürüyüşleri gibi aktivitelerden keyif alırlar.

Yengeç burcu erkekleri yalnız kalmayı ve kendilerine zaman ayırmayı severler. Tek başlarına yapabilecekleri aktiviteler ile negatif enerjilerini atarlar. Dostlarını kötü günlerinde yalnız bırakmaz, iyi günlerinde de onlarla birlikte olmaktan kaçmazlar. Kıskanç değildirler. Mutlu olmayı ve mutlu etmeyi severler.

Yengeç Burcu Erkeği İş Hayatı

Iş hayatlarında ve kariyerlerinde pürüzden hoşlanmazlar. Hırslı bir yapıları vardır ancak bunu ön plana çıkarmak istemezler. Kariyerleri onlar için çok önemlidir. Çalışmaktan şikayet etmezler, sorumluluklarını zamanında yerine getirmek isterler.

Yengeç burcunun erkekleri çok yeteneklidirler. Bir işin en iyisini yapana kadar asla bırakmazlar. Ancak uykuya düşkün yapıları nedeniyle kariyer yaşamlarının uykularını etkilemesinden pek hoşlanmazlar. Güvenilir insanlar oldukları için iş hayatında patronlarının dikkatini çekerler.

Yengeç Burcu Olan Ünlüler

Yıldız Tilbe

Tom Cruise

Yasemin Allen

Şevket Çoruh

Sezen Aksu

Marlon Brando

Tuba Büyüküstün

Erkin Koray

Serenay Sarıkaya


Yükselen burç hesaplama aracımızı kullanarak kendi yükseleninizi hesaplayabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here